z6

Krzysztof Chmielewski

Perkusja

W zespole od 2013 roku.

Jego przygoda z perkusją rozpoczęła się dawno, dawno temu w szkole średniej, kiedy to wraz z dwójką dobrych kumpli założył swój pierwszy zespół. Już na starcie wysoko postawili sobie poprzeczkę, ponieważ na warsztat wzięli repertuar kapeli TooL. To właśnie gra Dann’ego Carey (TooL) miała największy wpływ na jego styl. Po tym epizodzie przyszedł czas na zespoły w klimatach funk, alt rock, prog rock oraz grunge mocno rozszerzające jego perkusyjne horyzonty. Był współzałożycielem zespołu Buck Pyro, z którym zagrał na trzech koncertach z cyklu Tribute to Seattle w gdyńskim klubie Ucho (jak wspomina: „niezapomniane przeżycia ;)” ). Właśnie z tego składu w 2013 roku za pośrednictwem Kuby Kuśmierczaka trafił do Comise.

Krzysztof jest perfekcjonistą i ciągle chce podnosić swoje umiejętności muzyczne:

„W 2011 przeglądając filmiki perkusyjne na Youtube trafiłem na video Grzegorza Sycza prezentującego zestaw Mapex w gdyńskim sklepie Drum Store. Stwierdziłem wtedy – chciałbym tak grać ;) Szczęśliwym trafem okazało się, że Pan Sycz udziela lekcji w moim rodzinnym mieście Gdyni. Tak oto od 2011 mam przyjemność pobierać lekcje u tak znakomitego muzyka jakim jest Grzegorz.” 

Inspiracje: Danny Carrey (TooL), Gavin Harrison (Porcupine Tree), Jojo Mayer (Jojo Mayer/Nerve), Dennis Chambers, Bernard Prudiue i wielu, wielu innych świetnych muzyków, których nie sposób wymienić ;).